ŠOLSKO LETO 2018/2019

nastopi, razredni nastopi, izvenšolski nastopi,

gostovanja, seminarji, delavnice, festivali, novosti …

JULIJ 2019

05. – 13. 07. 2019, Forli, Italija

IPSIA Masterclasses – Forli

IPSIA “LA MUSICA. UN PONTE FRA I POPOLI”

Masterclasses v okviru projekta IPSIA

Več informacij: IPSIA

Aktivno sodeluje:

  • Alja Boštjančič, 3. l.

15. – 20. 07. 2019, Koper

FlavtArt – program umetnosti igranja flavte

šestdnevno druženje s flavtistko Alenko Zupan

  • 18., 19. 07. 2019: koncert na promenadi
  • 20. 7. 2019: zaključni koncert udeleženk flavte, Glasbena šola Koper

Več informacij: FlavtArt

Aktivni:

  • Lara Šramel, 3. r.
  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.

od 29. avgusta do 1. septembra 2019, Livorno, Italija

Glasbeni festival LIVORNO

MASTERCLASS ZA FLAVTO

Predavatelj: Andrea Oliva, flavta

Aktivni:

  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.

PRETEKLI DOGODKI

AVGUST 2018

od 29. do 31. avgusta 2018, Livorno, Italija

Glasbeni festival LIVORNO

MASTERCLASS ZA FLAVTO

Predavatelj: Mario Caroli, flavta

Za dijakinji flavte Niko Može, 1. d. in Aljo Boštjančič, 3. d. je bila to enkratna priložnost, da pred začetkom šolskega leta dobita koristne napotke o načinu izvajanja različnega flavtističnega repertoarja, vpogled v pedagoško delo in izvajalsko prakso izjemnega flavtista Maria Carolija ter s tem veliko motivacijo ob pričetku novega šolskega leta

Aktivna udeležba:

  • Alja Boštjančič, 3. l.

Pasivna udeležba:

  • Nika Može, 1. l.

SEPTEMBER 2018

od 04. do 09. septembra 2018, Forli, Italija

Projekt IPSIA

Glasba – most med ljudmi

“Čez poletne počitnice smo se glasbeniki Umetniške gimnazije Koper udeležili mednarodnega projekta IPSIA. Sprva je ta potekal na Kosovem, kasneje, začetek septembra pa v Forliju, Italiji. Vsem je bil projekt zelo všeč. Poleg veliko novega znanja, glasbenih izkušenj, koncertov smo navezali obilo novih stikov z ostalimi glasbeniki iz različnih koncev Balkana. S skupinsko igro (orkester) in druženjem smo se res zelo povezali. Menim, da je čar celega projekta ravno to, da je glasba med nami ustvarila zelo močno vez in nas združila. Nova izkušnja se mi je zelo vtisnila v spomin, tako da komaj čakam prihodnje podobne projekte in izzive.”

Aktivna udeležba:

  • Alja Boštjančič, 3. l.

od 10. do 15. septembra 2018, Portorož

21. FESTIVAL SLOVENSKEGA FILMA

Zgodovina ljubezni

Na velikem odru Avditorija Portorož je ob premieri filma Sonje Prosenc stopil na oder tudi trio flavt K.A.M. v zasedbi dijakinj Maja Brbara Bizajl, Katja Leben in Alja Boštjančič. Dijakinje so nastopile v filmu z naslovom Zgodovina ljubezni.

27. september 2018, KGBL Ljubljana

Predavanje za flavtiste 

Ton & artikulacija

Predstavitev flavt znamke Haynes

Predavatelj: Gareth McLearnon (Anglija), flavta

Poučno in hkrati bogato predavanje na katerem je flavtist Gareth McLearnon ponudil dijakom koristne nasvete za izgradnjo idealnega tona, fleksibilnost pri menjavi registrov, dinamike, vibrata ter kontroli ambažure. Le poglobljena in zavestna vaja pripomore k produkciji velikega, polnega in lepega tona v vseh registrih.

Pasivna udeležba:

  • Nika Može, 1. l.
  • Maruša Gjerek, 1. l.

OKTOBER 2018

četrtek, 04. 10. 2018, Avditorij Portorož in

petek, 05. 10. 2018, Slovenska filharmonija Ljubljana

Svečani koncert ob 70-letnici Glasbene šole Koper

Simfonični orkester Vladimir Lovec

  • Katja Leben, 4. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Nika Može, 1. l.

četrtek, 18. 10. 2018 ob 18.00, GŠ Koper: Nastop dijakov UG

  • Enej Gržančić, 2. r. flavta

Korepetitor: Nelfi Paliska

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

Korepetitorka: Nena Rion

NOVEMBER 2018

četrtek, 08. 11. 2018, ob 18.00, Nastop za FlavtIstro

  • Katja Filipič, 5. r.
  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorja: Nelfi Paliska in Nena Rion

sreda, 14. 11. 2018, ob 17.00, GŠ Koper: Nastop za FlavtIstro

  • Katja Filipič, 5. r.
  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorja: Nelfi Paliska in Nena Rion

ponedeljek, 19. 11. 2018, ob 19.00, GŠ Koper: Nastop za FlavtIstro

  • Katja Filipič, 5. r.
  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorja: Nelfi Paliska in Nena Rion

sreda, 21. 11. 2018, ob 17.00, GŠ Koper: Nastop za FlavtIstro

  • Katja Filipič, 5. r.
  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorja: Nelfi Paliska in Nena Rion

četrtek, 22. 11. 2018, ob 18.00, GŠ Koper: Nastop učencev GŠ

  • Enej Gržančić, 2. r.
  • Katja Filipič, 5. r.

korepetitor: Nelfi Paliska

sobota, 24. in nedelja, 25. 11. 2018, Glasbena šola Koper

5. Festival FlavtIstra

Festival mladih flavtistov bo potekal v okviru 4. mednarodnega združevanja mladih flavtistov, ki bo 24. in 25. novembra 2018, v prostorih Glasbene šole Koper. Cilj FlavtIstre: preko festivala, delavnic, predavanj, predstavitev, koncertov in razstav omogočiti mladim flavtistom celodnevno druženje, medsebojno povezovanje, izmenjavo izkušenj in pridobivanje znanj.

Aktivna udeležba:

  • Katja Filipič, 5. r.
  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorja: Nelfi Paliska in Nena Rion


četrtek, 29. 11. 2018, ob 19.00, Nastop v spomin Mirana Hasla

  • Alja Boštjančič, 3. l.

korepetitorka: Nena Rion

DECEMBER 2018

sreda, 05. 12. 2018 ob 18.00, Glasbena šola Izola

Srečanje učencev FLAKO, GŠ Koper, Izola, Piran

  • Enej Gržančić, 2. r.

korepetitorka: Jasna Jerman

četrtek, 13. 12. 2018, ob 18.00, Nastop dijakov UG

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitor: Luca Ferrini

sobota, 15. december 2018, Glasbena šola Domžale

Seminar za flavto

Predavatelj: Philipp Bernold (Francija), flavta

Aktivna udeležba:

  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.

ponedeljek, 17. 12. 2018, ob 18.00, GŠ Koper: Nastop učencev GŠ

  • Lucija Bucaj, 1. r.
  • Lara Šramel, 3. r.

korepetitor: Nelfi Paliska

sreda, 19. 12. 2018 ob 19.00, GŠ Koper

Razredni nastop

  • Mia Grižonič, 1. r. klj. flavta-fife
  • Špela Nemarnik, 1. r. klj. flava-fife
  • Teja Poljak, 2. r. klj. flavta-flavta
  • Lucija Bucaj, 1. r.
  • Enej Gržančić, 2. r.
  • Lara Šramel, 3. r.
  • Ana Tara Praček, 4. r.
  • Katja Filipič, 5. r.

korepetitor: Nelfi Paliska

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

JANUAR 2019

Seminar za flavto ZPGŠ

Predavateljica: Irena Kavčič, flavta

05. januar 2019, Glasbena šola

Aktivna udeležba:

  • Nika Može, 1. l.

Delavnica za učence flavte GŠ KIP: Rokovanje s flavto

Predavatelj: Rok Erjavec, Flavtelje

14. januar 2019, Glasbena šola Koper

Udeležba:

  • Teja Poljak, 2. r. klj. fl.
  • Lucija Bucaj, 1. r.
  • Enej Gržančić, 2. r.
  • Lara Šramel, 3. r.
  • Ana Tara Praček, 4. r.
  • Katja Filipič, 5. r.
  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.

četrtek, 17. 01. 2019, ob 18.00, dvorana Sv. Frančiška Koper: 

Nastop godalnega orkestra GŠ Koper

  • solistka: Katja Filipič, 5. r.

torek, 22. 01. 2019, GŠ Koper: Koncertna sezona UG

  • Alja Boštjančič, 3. l.

četrtek, 24. 01. 2019, ob 18.00, Nastop dijakov UG

  • Nika Može, 1. l.

korepetitor: Luca Ferrini

četrtek, 31. 01. 2019, ob 18.00 in ob 19.00, GŠ Koper: Nastop učencev GŠ

  • Alja Boštjančič

korepetitor: Luca Ferrini

  • Mia Grižonič, 1. r. kljunasta flavta-fife
  • Teja Poljak, 2. r. kljunasta flavta-flavta
  • Lucija Bucaj, 1. r.

korepetitor: Nelfi Paliska

FEBRUAR 2019

petek, 01. 02. 2019, ob 16.00, Nastop dijakov UG

  • Katja Leben, 4. l.

korepetitor: Luca Ferrini

petek, 15. 02. in sobota, 16. 02. 2019, Gimnazija Koper:

Informativni dan UG

torek, 19. 02. 2019, ob 18.00, GŠ Koper: Nastop učencev GŠ

  • Mia Grižonič, 1. r. kljunasta flavta-fife
  • Špela Nemarnik, 1. r. kljunasta flavta-flavta
  • Enej Gržančić, 2. r.
  • Lara Šramel, 3. r.

korepetitor: Nelfi Paliska

sreda, 20. 02. 2019, ob 17.00, Nastop dijakov UG

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitor: Luca Ferrini

četrtek, 21. 02. 2019, ob 18.00, Slavnostna Akademija 4. d UG

  • Katja Leben

korepetitorka: Nena Rion

MAREC 2019

sreda, 13. 03. 2019, ob 17.00, GŠ Koper: Nastop dijakinj flavte

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorka: Nena Rion

četrtek, 14. 03. 2019, ob 18.00, Nastop dijakov UG

  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorka: Nena Rion

torek, 19. 03. 2019, ob 17.00, Nastop dijakov UG

  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorka: Nena Rion

petek, 22. in sobota, 23. 03. 2019, Gimnazija Koper: Sprejemni preizkus za vpis na UG Koper

torek, 26. 03. 2019, ob 18.00, GŠ Koper: Nastop dijakov UG

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorka: Nena Rion

četrtek, 28. 03. 2019, ob 18.00, GŠ Koper: Nastop učencev GŠ

  • Enej Gržančić, 2. r.
  • Lara Šramel, 3. r.
  • Katja Filipič, 5. r.

korepetitor: Nelfi Paliska

petek, 29. 03. 2019, UG Celje: Gostovanje, izmenjava in nastop dijakinj flavte UG Koper in UG Celje (Mirjana Brežnik)

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorka: Mateja Hladnik

sobota, 30. 03. 2019, GŠ Koper: Glasbena pravljica Potepinka

Srečanje učencev FLAKO glasbene šole Koper, Izola, Piran

  • Enej Gržančić, 2. r.
  • Lara Šramel, 3. r.
  • Katja Filipič, 5. r.

korepetitor: Nelfi Paliska

APRIL 2019

torek, 02. 04. 2019, SGŠ Rijeka (Hrvaška): Nastop dijakinj flavte UG

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.

korepetitorka: Nena Rion

ponedeljek, 08. 04. 2019, ob 19.00, GŠ Koper: Nastop učencev GŠ

  • Špela Nemarnik, 1. r. kljunaste flavte-fife
  • Teja Poljak, 2. r. kljunasta flavta-flavta
  • Lucija Bucaj, 1. r.

korepetitorka: Danijela Masliuk

torek, 09. 04. 2019, ob 17.00, GŠ Koper: Nastop dijakinj flavte UG

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorka: Nena Rion

ponedeljek, 15. 04. 2019, ob 18.00, GŠ Koper: Nastop dijakov UG

  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorka: Nena Rion

sreda, 17. 04. 2019, ob 10.00, GŠ Koper: Nastop za OŠ Dekani

  • Mia Grižonič, 1. r. kljunasta flavta-fife
  • Katja Filipič, 5. r.

korepetitor: Nelfi Paliska

sreda, 18. 04. 2019, ob 19.00, Kempinski Portorož: Concertini – nastop dijakinj flavte 

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitor: Nena Rion

petek, 19. 04. 2019, ob 10.00 in ob 11.00, GŠ Koper: Nastop za OŠ Koper

  • Mia Grižonič, 1. r. kljunasta flavta-fife

korepetitor: Jasna Jerman

sreda, 24. 04. 2019, ob 17.00, GŠ Koper: Nastop dijakinj flavte

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorka: Nena Rion

četrtek, 25. 04. 2019, ob 19.00, GŠ Koper: Nastop za Poljsko

  • TRIO: Katja Filipič – flavta, Sara Reja – klarinet, Vid Božič – klavir

mentorji: Danijela Masliuk, Aleš Grosek, Alenka Zupan

MAJ 2019

sreda, 08. 05. 2019, ob 17.00, Nastop dijakov UG

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.

korepetitorka: Nena Rion

petek, 10. 05. 2019, ob 18.30, GŠ Franca Šturma Ljubljana: Nastop dijakinj flavte UG

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorka: Nena Rion

ponedeljek, 13. 05. 2019, ob 18.00, GŠ Koper: Nastop učencev GŠ

  • TRIO: Katja Filipič – flavta, Sara Reja – klarinet, Vid Božič – klavir

mentorji: Danijela Masliuk, Aleš Grosek, Alenka Zupan

sreda, 15. 05. 2019, ob 18.00, GŠ Koper: Zaključni predmaturitetni nastop

  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorka: Nena Rion

sreda, 15. 05. 2019, ob 19.30, GŠ Koper: Nastop za Poljsko

  • TRIO: Katja Filipič – flavta, Sara Reja – klarinet, Vid Božič – klavir

mentorji: Danijela Masliuk, Aleš Grosek, Alenka Zupan

četrtek, 16. 05. 2019, Maturitetni nastop dijakov 4. letnika UG

  • Katja Leben, 4. l.

korepetitorka: Nena Rion

19. – 23. 05. 2019, Bialystok, Poljska: Gostovanje učencev GŠ Koper

21. 05. 2019, Koncertna dvorana Filharmonije Bialystok: NASTOP

 

  • TRIO: Katja Filipič – flavta, Sara Reja – klarinet, Vid Božič – klavir

mentorica: Alenka Zupan

sreda, 29. 05. 2019, ob 17.00, GŠ Koper:  Razredni nastop učencev in dijakinj flavte

Razredni nastop

  • Mia Grižonič, 1. r. klj. flavta – fife
  • Špela Nemarnik, 1. r. klj. flava – fife
  • Teja Poljak, 1. r. klj. flavta – flavta
  • Lucija Bucaj, 1. r. flavta
  • Enej Gržančić, 2. r. in Maks Gržančić-klavir
  • Lara Šramel, 3. r.
  • Ana Tara Praček, 4. r.*
  • Katja Filipič, 5. r.*

korepetitor: Nelfi Paliska

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 3. l.
  • Katja Leben, 4. l.*

korepetitorka: Nena Rion

*odsotni učenki in dijakinja

četrtek, 30. 05. 2019, ob 18.00, GŠ Koper: Nastop učencev GŠ

  • Mia Grižonič, 1. r. klj. flavta – fife
  • Špela Nemarnik, 1. r. klj. flava – fife
  • Teja Poljak, 1. r. klj. flavta – flavta
  • DUO: Enej in Maks Gržančić, 2. r. in klavir

korepetitor: Nelfi Paliska

JUNIJ 2019

ponedeljek, 03. 06. 2019, ob 19.00, GŠ Koper: Zaključni nastop dijakinj flavte-preverjanje znanja 

  • Maruša Gjerek, 1. l.
  • Nika Može, 1. l.
  • Alja Boštjančič, 2. l.

korepetitorka: Nena Rion

07. 06. 2019, GŠ Izola: Zaključni nastop učenke klavirja Staše Galvani

Sodelujejo:

  • TRIO: Katja Filipič – flavta, Sara Reja – klarinet, Vid Božič – klavir
  • Katja Filipič, 5. r.

korepetitor: Nelfi Paliska

11. 06. 2019, GŠ Koper: Letni izpiti

  • Teja Poljak, 2. r. kljunasta flavta
  • Enej Gržančić, 2. r.
  • Lara Šramel, 3. r.
  • Ana Tara Praček, 4. r.
  • Katja Filipič, 5. r.

13. – 20. 06. 2019, Bialystok, Poljska: Gostovanje dijakov UG Koper

17. in 18. 06. 2019, Baletna predstava Manjkajoči člen za simfonični orkester, balet in zbor

Koncertna dvorana Filharmonije Bialystok: Javna vaja in Premierni nastop s ponovitvijo

  • Alja Boštjančič, 3. l.

ponedeljek, 24. 06. 2019 ob 17.00, GŠ Koper: Razdelitev spričeval